Skålar Kina 1700-tal Famille rose

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLAR, 2+1+1, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor i emaljfärger, järnoxid samt sepia, diameter ca 11-15 cm

Nagg

757289

2020-04-02