träskulpturer 6 st

träskulpturer 6 st
träskulpturer 6 st
träskulpturer 6 st
träskulpturer 6 st
träskulpturer 6 st
träskulpturer 6 st
träskulpturer 6 st
träskulpturer 6 st
träskulpturer 6 st
träskulpturer 6 st

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKULPTURER, trä, 6 st, omkring 1900-talets först hälft, bestående av bl.a. av: 1 skulptur i form av samisk man, signerad o.v.a, 1 skulptur i form av man, signerad N Wide, höjd 26 cm

Bruksslitage, figuren signerad Nils WIde med skada vid fot

757539

2020-04-08