Sol Lewitt etsning
Klubbat för:
26 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SOL LEWITT (USA, 1928-2007): Form derived from a cube (one plate), etsning och akvatint, 1982, signerad och numrerad Lewitt 4/25, blindstämpel Multiples, bildyta 45 x 45 cm
Proveniens: Familjen Marcus
Utställningar: Galerie Aronowitsch 1984
757562
2020-04-05