Einar Höste, skulptur

Einar Höste, skulptur
Einar Höste, skulptur
Einar Höste, skulptur
Einar Höste, skulptur
Einar Höste, skulptur
Einar Höste, skulptur

Klubbat för:

400 SEK

1 500 SEK

EINAR HÖSTE (1930-2013) "Såpbubbelkorg". Korg i metall, i originalbox, mått 12 x 12 cm.

Proveniens: Familjen Marcus
Litteratur: Bo Sylvan, Einar Höste, 2005, avbildad s. 78.

Skador: Rostangrepp på korg

Rostangrepp på korg

757580

2020-04-05