Truls Melin foto
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TRULS MELIN (född 1958): Utan titel/Untitled, signerad på baksidan Truls Melin. Edition 10 ex. Gelatinsilverfotografi, 40 x 40 cm. Utförd 1968/2000
PROVENIENS: Galleri Magnus Åklundh, Malmö
LITTERATUR: Moderna Museets Vänners Skulpturpris 2007, K.A.Linds Hederspris, Truls Melin, avbildad sidan 12, 17, 23
757589
2020-04-05