Truls Melin foto

Truls Melin foto
Truls Melin foto
Truls Melin foto
Truls Melin foto
Truls Melin foto
Truls Melin foto
Truls Melin foto
Truls Melin foto

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

4 000 SEK

TRULS MELIN (född 1958): Utan titel/Untitled, signerad på baksidan Truls Melin. Edition 10 ex. Gelatinsilverfotografi, 40 x 40 cm. Utförd 1968/2000
PROVENIENS: Galleri Magnus Åklundh, Malmö
LITTERATUR: Moderna Museets Vänners Skulpturpris 2007, K.A.Linds Hederspris, Truls Melin, avbildad sidan 12, 17, 23

757589

2020-04-05