Sverige Frankrike minnesföremål Sport
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SVERIGE-FRANKRIKE LANDSKAMPER, FRIIDROTT, minnesplaketter/sovenirer, brons, keramik, majolikafatets diameter 46 cm, motiv av ett antikt tempel märkt på baksidan Trianon, Offert par la Federation Francaise d´Athletisme 1955, numrerad 37/100, Suede-France 1950 Stockholm, keramik, 24,5x16,5 cm, Sverige-Frankrike Stockholm 1950, brons, S.Sköld, ca 17x23,5 cm, samt mindre minnesplaketter
Krackeleringar, ytskador
757689
2020-04-04