Bordslampor, 1 par, Flygsfors glasbruk
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, 1900-talets andra hälft, Flygsfors glasbruk, fot i klar glasmassa med underfång i vitt, textilklädda skärmar, signerade "Flygsfors" undertill, höjd exl. skärm ca 45 cm
Smärre bruksslitage, ej funktionstestade, SAV garanterar inte funktionen
757717
2020-04-08