Bordslampor, 1 par, Flygsfors glasbruk

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSLAMPOR, 1 par, 1900-talets andra hälft, Flygsfors glasbruk, fot i klar glasmassa med underfång i vitt, textilklädda skärmar, signerade "Flygsfors" undertill, höjd exl. skärm ca 45 cm

Smärre bruksslitage, ej funktionstestade, SAV garanterar inte funktionen

757717

2020-04-08