Bord med kakelplattor till Hotell Carlton 1920-tal
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD MED KAKELPLATTOR, specialbeställning till Carlton Hotell, Stockholm 1927, svärtat trä klädd i blåvita kakelplattor från 17/1800-tal, höjd 69, 79x52 cm
PROVENIENS
Inköpt till öppnandet av Carlton Hotell Stockholm 1927
Slitage, mindre skador
757880
2020-04-07