Stop i porslin

Stop i porslin
Stop i porslin
Stop i porslin
Stop i porslin
Stop i porslin
Stop i porslin
Stop i porslin
Stop i porslin
Stop i porslin
Stop i porslin
Stop i porslin
Stop i porslin

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

STOP, sannolikt Wien, 1800/1900-tal, stämpel med bikupa, bemålad med figurala motiv i form av Apollon och på locket utsida Venus och Amor och på insidan Minerva, detaljer i förgylld brons, höjd ca 17 cm

Smärre slitage

758033

2020-04-08