Josef Franz Riedl skulptur
Klubbat för:
1 500 SEK
2 000 SEK
JOSEF FRANZ RIEDL (1884-1965) skulptur i form av get som äter från tallrik, signerad samt daterad 1920 i gjutningen, patinerad brons, sockel i marmor (verde mare), höjd ca 17 cm
Nagg på sockeln, slitage
758034
2020-04-08