Josef Franz Riedl skulptur

Josef Franz Riedl skulptur
Josef Franz Riedl skulptur
Josef Franz Riedl skulptur
Josef Franz Riedl skulptur
Josef Franz Riedl skulptur
Josef Franz Riedl skulptur
Josef Franz Riedl skulptur
Josef Franz Riedl skulptur
Josef Franz Riedl skulptur
Josef Franz Riedl skulptur
Josef Franz Riedl skulptur
Josef Franz Riedl skulptur

Klubbat för:

1 500 SEK

2 000 SEK

JOSEF FRANZ RIEDL (1884-1965) skulptur i form av get som äter från tallrik, signerad samt daterad 1920 i gjutningen, patinerad brons, sockel i marmor (verde mare), höjd ca 17 cm

Nagg på sockeln, slitage

758034

2020-04-08