Dräktvärja
Klubbat för:
1 000 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
DRÄKTVÄRJA, 1800-tal, kavel, bygel samt parerstång med detaljer i slipat stål, balja i svartmålat skin samt upptill med beslag i metall, klingans längd ca 80 cm
Kuntoraportti
Baljan i mycket dåligt skick där nedre delen är borta, bruks och åldersrelaterat slitage
758040
Päivämäärä:
2020-04-08