Dräktvärja

Dräktvärja
Dräktvärja
Dräktvärja
Dräktvärja
Dräktvärja
Dräktvärja
Dräktvärja
Dräktvärja
Dräktvärja
Dräktvärja
Dräktvärja
Dräktvärja
Dräktvärja
Dräktvärja

Klubbat för:

1 000 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

DRÄKTVÄRJA, 1800-tal, kavel, bygel samt parerstång med detaljer i slipat stål, balja i svartmålat skin samt upptill med beslag i metall, klingans längd ca 80 cm

Kuntoraportti

Baljan i mycket dåligt skick där nedre delen är borta, bruks och åldersrelaterat slitage

758040

Päivämäärä:

2020-04-08