Silverbägere, 3 st
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SILVERBÄGARE, 3 st, silver,
SILVERBÄGARE, 3 st, 1929, 1946, 1950, höjd ca 16, 15, 13 cm, samlad vikt ca 582 gram, graverade: "Jubileumsseglingen, i Kanholmsfjärd", "Neptunkryssarepokalen 1947, L.Gösta olssons hederspris" samt "Henry wallenbergs hederspris Sandhamnsregattan 1950"
Ingår i temaauktionen Nautica
Bruksslitage, oxidering och smärre repor
758081
2020-04-08