Silverbägere, 3 st

Silverbägere, 3 st
Silverbägere, 3 st
Silverbägere, 3 st
Silverbägere, 3 st
Silverbägere, 3 st
Silverbägere, 3 st
Silverbägere, 3 st
Silverbägere, 3 st

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SILVERBÄGARE, 3 st, silver,
SILVERBÄGARE, 3 st, 1929, 1946, 1950, höjd ca 16, 15, 13 cm, samlad vikt ca 582 gram, graverade: "Jubileumsseglingen, i Kanholmsfjärd", "Neptunkryssarepokalen 1947, L.Gösta olssons hederspris" samt "Henry wallenbergs hederspris Sandhamnsregattan 1950"

Ingår i temaauktionen Nautica

Bruksslitage, oxidering och smärre repor

758081

2020-04-08