Salt- och Pepparkar Skål Svampdosa silver
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SALT- OCH PEPPARKAR, SKÅL, C.G. Hallberg, Stockholm 1920, brätte med ciselerad floral dekor, SVAMPDOSA, silver, 1700-tal, locket med dekor av blomma, otydliga stämplar, totalvikt 221 g
Skål med monogramgravyr
758128
2020-04-06