Salt- och Pepparkar Skål Svampdosa silver

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SALT- OCH PEPPARKAR, SKÅL, C.G. Hallberg, Stockholm 1920, brätte med ciselerad floral dekor, SVAMPDOSA, silver, 1700-tal, locket med dekor av blomma, otydliga stämplar, totalvikt 221 g

Skål med monogramgravyr

758128

2020-04-06