Fickur 2 st Schweiz 1800-talets senare del

Klubbat för:

1 300 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

FICKUR, 2 st, Schweiz, 1800-talets senare del, silver/ 14K, rödguld, manuella urverk, mineralglas, fickur 14K inre lock gulmetall, diam ca 33 mm, vikt ca 27.3 g, fickur silver med kedja samt nyckel för uppdrag, diam ca 34 mm

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage. Någon mindre buckla. Gravyr. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.

758140

2020-04-13