Berndt Friberg stengods miniatyrer Gustavsberg
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BERNDT FRIBERG (1899-1981): vaser samt skål, 3 st, miniatyrer, Gustavsberg, stengods, blank glasyr i mörkblått samt grönbrunt samt harpäls i gult, samtliga signerade Friberg samt med Studiohanden, årsbokstav N samt 1 daterad 1977, höjd på vaser ca 4,5-5,5 cm, höjd på skål ca 2,5, 4x4 cm
Smärre slitage
758243
2020-04-15