Berndt Friberg
Klubbat för:
9 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BERNDT FRIBERG (1899-1981): vaser, 4 st, Gustavsberg, stengods, harpälsglasyr, signerade Friberg samt med Studiohanden, årsbokstäver M,J samt en daterad 1975, höjde ca 6-9 cm
Smärre slitage
758305
2020-04-15