Berndt Friberg
Valmis
2020-04-15
758305
| Korkein tarjous | 9 200 SEK |
| Arviointi | 10 000 SEK |
BERNDT FRIBERG (1899-1981): vaser, 4 st, Gustavsberg, stengods, harpälsglasyr, signerade Friberg samt med Studiohanden, årsbokstäver M,J samt en daterad 1975, höjde ca 6-9 cm
Smärre slitage