Träskulpturer Kina

Träskulpturer Kina
Träskulpturer Kina
Träskulpturer Kina
Träskulpturer Kina
Träskulpturer Kina
Träskulpturer Kina
Träskulpturer Kina
Träskulpturer Kina
Träskulpturer Kina
Träskulpturer Kina
Träskulpturer Kina
Träskulpturer Kina
Träskulpturer Kina
Träskulpturer Kina
Träskulpturer Kina
Träskulpturer Kina

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TRÄSKULPTURER (3), Kina, 1800-tal, bl a buddhafigur, krederade och bemålade och delvis förgyllda, höjd mellan ca 19-37 cm

Den stora med bit av huvudet borta, partiella bortfalla va ytbehandlingen, slitage

758316

2020-04-09