Fat, Kina, 1700-tal

Fat, Kina, 1700-tal
Fat, Kina, 1700-tal
Fat, Kina, 1700-tal
Fat, Kina, 1700-tal
Fat, Kina, 1700-tal
Fat, Kina, 1700-tal

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

FAT, porslin, Kina, 1700-talets slut, kompaniporslin, 8-passigt brätte, dekor i underglasyrblå, diameter ca 32 cm

Spricka, viss missfärgning, mindre märken och repor, senare numrering undertill

758352

2020-04-09