Fat, Kina, 1700-tal
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
FAT, porslin, Kina, 1700-talets slut, kompaniporslin, 8-passigt brätte, dekor i underglasyrblå, diameter ca 32 cm
Spricka, viss missfärgning, mindre märken och repor, senare numrering undertill
758352
2020-04-09