Pastejform

Pastejform
Pastejform
Pastejform
Pastejform
Pastejform
Pastejform
Pastejform
Pastejform
Pastejform
Pastejform
Pastejform
Pastejform

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

PASTEJFORM, "Sepia", Rörstrand, tidigt 1800-tal, stämplad R i godset samt i sepia H, höjd ca 19, längd 30 cm

Mindre kantnagg på formens insida samt på lockets insida, bruks och åldersrelaterat slitage

758393

2020-04-09