Fickur Schweiz 1890-tal 18K

Fickur Schweiz 1890-tal 18K
Fickur Schweiz 1890-tal 18K
Fickur Schweiz 1890-tal 18K
Fickur Schweiz 1890-tal 18K
Fickur Schweiz 1890-tal 18K
Fickur Schweiz 1890-tal 18K
Fickur Schweiz 1890-tal 18K
Fickur Schweiz 1890-tal 18K
Fickur Schweiz 1890-tal 18K
Fickur Schweiz 1890-tal 18K
Fickur Schweiz 1890-tal 18K
Fickur Schweiz 1890-tal 18K

Klubbat för:

18 500 SEK

Utropspris

20 000 SEK

FICKUR, Schweiz, 1890-tal, 18K, rödguld, manuellt urverk, ankargång, mineralglas, inre lock 18K, serie nr. 88825, diam ca 57 mm, vikt ca 126.5 g, äldre etui samt kedja doublé medföljer

Högkvalitativt urverk med skruvade rubinstenar chatonger breguet spiral , viktkompenserat ankare sk kronometerbalans

Mindre bucklor. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.

758418

2020-04-13