Fickur Schweiz 1890-tal 18K
2020-04-13
758418
| Klubbat belopp | 18 500 SEK |
| Utropspris | 20 000 SEK |
FICKUR, Schweiz, 1890-tal, 18K, rödguld, manuellt urverk, ankargång, mineralglas, inre lock 18K, serie nr. 88825, diam ca 57 mm, vikt ca 126.5 g, äldre etui samt kedja doublé medföljer
Högkvalitativt urverk med skruvade rubinstenar chatonger breguet spiral , viktkompenserat ankare sk kronometerbalans
Mindre bucklor. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.