Ikon

Ikon
Ikon
Ikon
Ikon

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

IKON, Okänt helgon (kanske S:t Göran), Ryssland. 1800-tal, tempera och olja, samt förgyllning på duk uppsatt på pannå, ca 13x10,5 cm

Ingår i temaauktionen "Ikoner"

Omfttande bortfall av kredering och färg, kracklyr, slitage

758648

2020-04-09