Ikon
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
IKON, Okänt helgon (kanske S:t Göran), Ryssland. 1800-tal, tempera och olja, samt förgyllning på duk uppsatt på pannå, ca 13x10,5 cm
Ingår i temaauktionen "Ikoner"
Omfttande bortfall av kredering och färg, kracklyr, slitage
758648
2020-04-09