Ikon Ryssland

Ikon Ryssland
Ikon Ryssland
Ikon Ryssland
Ikon Ryssland

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

IKON, Gudsmodern av Smolensk "Hodegetria", Centrala Ryssland, 1800-talets andra hälft, tempera och olja, samt förgyllning på pannå, ca 35x31 cm

Ingår i temaauktionen "Ikoner"

Bortfall av färg, slitage, retuscher

758663

2020-04-09