Fåtöljer ett par 1900-talets första hälft
2020-04-13
758785
| Klubbat belopp | 4 800 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets första hälft, enligt uppgift från Jönssons snickeri i Malmö, fanér i mahogny, skuren dekor, tassfötter, klädsel i svart skinn med djuphäftad rygg, höjd ca 80, bredd 70, sitthöjd 45 cm
Bruksspår, slitage