Bertil Norén gouache

Bertil Norén gouache
Bertil Norén gouache
Bertil Norén gouache
Bertil Norén gouache
Bertil Norén gouache
Bertil Norén gouache
Bertil Norén gouache
Bertil Norén gouache

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BERTIL NORÉN (1889-1934): "Interiör, signerad och daterad Bertil Norén -27, gouache på papper, 90x68 cm

HISTORIK: Bertil R:son Norén föddes i Bollnäs 1889 och studerade vid Konstakademien i Stockholm och for därefte på studieresa till Paris. Död i Stockholms skärgård 1934.

758813

2020-04-07