Stolar och pall 1900-talets första hälft

Klubbat för:

700 SEK

1 500 SEK

STOLAR samt PALL, 5 dlr, 1900-talets första hälft, enligt uppgift från Jönssons snickeri i Malmö, fanér i mahogny, skuren dekor, tassfötter, klädsel i svart skinn med djuphäftad rygg, sitthöjd ca 45 cm

Bruksslitage, märken

758901

2020-04-13