Brosch guld rosenstenar
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BROSCH, 14 k guld och silver, 1800-talets andra hälft, i form av en liljekonvaljkvist, dekor av rosensslipade diamanter, höjd 8 cm, vikt ca 25,5 g
Flertalet stenar med hack o skador, tennlödningar, nålsystem samt fästen senare
758949
2020-04-13