Brosch guld rosenstenar

Brosch guld rosenstenar
Brosch guld rosenstenar
Brosch guld rosenstenar
Brosch guld rosenstenar
Brosch guld rosenstenar
Brosch guld rosenstenar
Brosch guld rosenstenar
Brosch guld rosenstenar
Brosch guld rosenstenar
Brosch guld rosenstenar

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BROSCH, 14 k guld och silver, 1800-talets andra hälft, i form av en liljekonvaljkvist, dekor av rosensslipade diamanter, höjd 8 cm, vikt ca 25,5 g

Flertalet stenar med hack o skador, tennlödningar, nålsystem samt fästen senare

758949

2020-04-13