Trädgårdsgrupp "Ormbunke"

Trädgårdsgrupp
Trädgårdsgrupp
Trädgårdsgrupp
Trädgårdsgrupp
Trädgårdsgrupp
Trädgårdsgrupp
Trädgårdsgrupp
Trädgårdsgrupp
Trädgårdsgrupp
Trädgårdsgrupp
Trädgårdsgrupp
Trädgårdsgrupp
Trädgårdsgrupp
Trädgårdsgrupp
Trädgårdsgrupp
Trädgårdsgrupp
Trädgårdsgrupp
Trädgårdsgrupp

Klubbat för:

7 800 SEK

6 000 SEK

TRÄDGÅRDSGRUPP, 6 dlr, 1900-tal, "Ormbunke", stomme i vitmålat gjutjärn, 2 st soffor med sits av träribbor, 2 st fåtöljer varav 1 med träsits, 1 bord med rund skiva, 1 pelarbord, mått soffor rygghöjd ca 87, sitthöd 40, bredd 140 cm, fåtöljer rygghöjd ca 87, sitthöjdd 42 cm, bord höjd ca 70, diameter 95 cm, pelarbord höjd ca 77, diameter 55 cm

Ingår i temaauktion Trädgård

Bruks- och åldersrelaterat slitage, träribbor fuktskadade, påväxt av mossa, rost, krackelering och färgbortfall

758956

2020-04-19