Nyrokoko möblemang 16 delar

Nyrokoko möblemang 16 delar
Nyrokoko möblemang 16 delar
Nyrokoko möblemang 16 delar
Nyrokoko möblemang 16 delar
Nyrokoko möblemang 16 delar
Nyrokoko möblemang 16 delar
Nyrokoko möblemang 16 delar
Nyrokoko möblemang 16 delar

Klubbat för:

1 050 EUR

Utropspris

1 300 EUR

MÖBLEMANG, 16 delar, nyrokoko, 1800-talets slut, soffa med svängd rygg och snidad kröndekor, rygg med djuphäftning, längd 205 cm, höjd 103 cm. Stolarna med genombruten, snidad dekor med fast stoppad sits, bredd 50 cm, höjd 93 cm. Karmtolarna med genombruten, snidad dekor med fast stoppad sits och rygg med djuphäftning, bredd 69 cm, höjd 102 cm.
Bord, mahognyfanerad skiva med konturerad kant, svängda kopplade ben, längd 116 cm, bredd 75 cm, höjd 77,5 cm.

Lätt slitage, lösa fogar, små skador

759022

2020-04-06