Bärtallrikar porslin östasien

Bärtallrikar porslin östasien
Bärtallrikar porslin östasien
Bärtallrikar porslin östasien
Bärtallrikar porslin östasien
Bärtallrikar porslin östasien
Bärtallrikar porslin östasien

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BÄRTALLRIKAR, 4 st, porslin, Östasien, omkring sekelskiftet 1900, dekor av fiskar och blommor i underglasyrblått, diameter 18 cm.

Åldersrelaterat slitage, mindre enstaka nagg.

759050

2020-04-12