Royal Bayreuth kaffeservis

Royal Bayreuth kaffeservis
Royal Bayreuth kaffeservis
Royal Bayreuth kaffeservis
Royal Bayreuth kaffeservis
Royal Bayreuth kaffeservis
Royal Bayreuth kaffeservis
Royal Bayreuth kaffeservis
Royal Bayreuth kaffeservis
Royal Bayreuth kaffeservis
Royal Bayreuth kaffeservis
Royal Bayreuth kaffeservis
Royal Bayreuth kaffeservis
Royal Bayreuth kaffeservis
Royal Bayreuth kaffeservis
Royal Bayreuth kaffeservis
Royal Bayreuth kaffeservis

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ROYAL BAYREUTH (etabl. 1794), kaffeservis, 27 dlr., porslin, Tyskland, 1900-talets första hälft, dekor av girland med rosor, bestående av: 12 kaffekoppar med fat, 12 assietter, kaffekanna, gräddkanna samt sockerskål

Smärre nagg förekommer

759094

2020-04-10