Arthur Percy Blått band Gefle Porslinsfabrik
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ARTHUR PERCY, "Blått band" (1931-1957), matservis, 37 dlr., porslin, Gefle Porslinsfabrik, bestående av: 9 flata mattallrikar, 7 förrättstallrikar, 6 djupa förrättstallrikar, 8 assietter, kanna, skål, kruka, smörkanna, marmeladburk samt form, mattallrikens diameter ca 23 cm
Nagg, sprickor, missfärgningar, krackelering
759201
2020-04-07