Lockterrin 1700-tal
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OIDENTIFIERAD MÄSTARE, lockterrin, tenn, transition rokoko / gustaviansk, 1700-tal, otydliga stämplar, diameter ca 24 cm, höjd ca 23 cm
Åldersrelaterat slitage, mindre bucklor, mindre lagnign vid knoppfäste
759231
2020-04-12