Carl Alexius Berndtson 2 olja på duk

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

CARL ALEXIUS BERNDTSON (1908-2002) 2 st, "Solglimt vid Stafsnäs" samt "Upplevelsen", blå/grön färgsättning varav en med luftballong, olja på duk, signerade cab, mått båda två ca 48x57,5 cm

Upplevelsen med färgbortfall samt krackelyr

759239

2020-04-11