Skrivskåp 17/1800-tal
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKRIVSKÅP, 17/1800-tal, björk, 2-delat, överdel med intarsiadekor av kompassros, inredning med bakomvarande inredning av hyllplan samt skedhylla, beslag i förgylld brons, skrivklaff med bakomvarande fack och lådinredning varav 4 dolda lådor samt dörrlucka, underdel med 3 lådor, höjd ca 208 cm, nycklar medföljer
Inredningens dörrlucka med defekt lås/nyckel, slitage, torrsprickor, lösa listdelar, enstaka skruvar saknas
759326
2020-04-07