Skrivskåp 17/1800-tal

Skrivskåp 17/1800-tal
Skrivskåp 17/1800-tal
Skrivskåp 17/1800-tal
Skrivskåp 17/1800-tal
Skrivskåp 17/1800-tal
Skrivskåp 17/1800-tal
Skrivskåp 17/1800-tal
Skrivskåp 17/1800-tal
Skrivskåp 17/1800-tal
Skrivskåp 17/1800-tal
Skrivskåp 17/1800-tal
Skrivskåp 17/1800-tal

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SKRIVSKÅP, 17/1800-tal, björk, 2-delat, överdel med intarsiadekor av kompassros, inredning med bakomvarande inredning av hyllplan samt skedhylla, beslag i förgylld brons, skrivklaff med bakomvarande fack och lådinredning varav 4 dolda lådor samt dörrlucka, underdel med 3 lådor, höjd ca 208 cm, nycklar medföljer

Inredningens dörrlucka med defekt lås/nyckel, slitage, torrsprickor, lösa listdelar, enstaka skruvar saknas

759326

2020-04-07