Matservis "Albany", Royal Semi-Porcelain, Johnson

Matservis
Matservis
Matservis
Matservis
Matservis
Matservis
Matservis
Matservis

Klubbat för:

3 800 SEK

3 000 SEK

MATSERVIS, 80 delar, "Albany", Royal Semi-Porcelain, Johnson Brothers, omkring sekelskiftet 1900, 18 djupa tallrikar (diamater 25,5 cm), 19 mattallrikar (diameter 25,5 cm), 23 förrättstallrikar (diameter 22,5 cm), 11 assietter (diameter 18 cm), 2 såssnipor samt 7 uppläggningsfat (20-32 cm).

Bruksslitage, en mattallrik med litet nagg.

759433

2020-04-17