Terrinfat Kina 1700-tal
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TERRINFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, brättet med pion- och lotusslingor samt rutbård, längd ca 39 cm
Nagg
759473
2020-04-08