Terrinfat Kina 1700-tal

Terrinfat Kina 1700-tal
Terrinfat Kina 1700-tal
Terrinfat Kina 1700-tal
Terrinfat Kina 1700-tal
Terrinfat Kina 1700-tal
Terrinfat Kina 1700-tal
Terrinfat Kina 1700-tal
Terrinfat Kina 1700-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TERRINFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, brättet med pion- och lotusslingor samt rutbård, längd ca 39 cm

Nagg

759473

2020-04-08