Två miniatyrmålningar

Två miniatyrmålningar
Två miniatyrmålningar
Två miniatyrmålningar
Två miniatyrmålningar

Klubbat för:

1 400 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

MINIATYRMÅLNINGAR 2 st, 1800-tal, porträtt med kvinna i empireklänning bär svar signatur, porträtt med kvinna i hat signerad Daffinger (möjl Moritz Michael Daffinger, Österrike 1790-1849), höjd med ramar ca 11-15 cm

Zustandsbeschreibung

759522

2020-04-15