Ljuskrona rokokostil
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LJUSKRONA, tidigt 1900-tal, rokokostil, 6 ljusarmar, stomme i massiv mässing, behängd med lovprismör, margueriter samt stamglas, höjd ca 80, diamater 55 cm, medföljer skrin med lövprismor
Stamglas med mindre avslag, ej heller komplett, mindre nagg kring prismor förekommer
759619
2020-04-11