Ljuskrona rokokostil

Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

LJUSKRONA, tidigt 1900-tal, rokokostil, 6 ljusarmar, stomme i massiv mässing, behängd med lovprismör, margueriter samt stamglas, höjd ca 80, diamater 55 cm, medföljer skrin med lövprismor

Stamglas med mindre avslag, ej heller komplett, mindre nagg kring prismor förekommer

759619

2020-04-11