Dubbelpipig slaglåspistol

Dubbelpipig slaglåspistol
Dubbelpipig slaglåspistol
Dubbelpipig slaglåspistol
Dubbelpipig slaglåspistol
Dubbelpipig slaglåspistol
Dubbelpipig slaglåspistol
Dubbelpipig slaglåspistol
Dubbelpipig slaglåspistol
Dubbelpipig slaglåspistol
Dubbelpipig slaglåspistol
Dubbelpipig slaglåspistol
Dubbelpipig slaglåspistol
Dubbelpipig slaglåspistol
Dubbelpipig slaglåspistol

Klubbat för:

1 300 SEK

1 500 SEK

SLAGLÅSPISTOL Dubbelpipig, Tyskland, andra hälften av 1800-talet, sk Weinbergare, oktagonala pipor märkta på undersidan med U under krona, även baskylen märkt med U under krona, längd ca 23 cm

slitage, hanarna hakar upp i båda lägena

759826

2020-04-14