LAnternor
Klubbat för:
1 000 SEK
2 000 SEK
LANTERNOR (2) tidigt 1900-talets första hälft, den ena märkt CMH Göteborg, koppar, glas och järn, höjd mellan ca 27-32 cm (själva lyktdelen)
Ingår i temaauktion "Nautica"
Bruks och åldersrelaterat slitage
759882
2020-04-12