LAnternor

LAnternor
LAnternor
LAnternor
LAnternor
LAnternor
LAnternor
LAnternor
LAnternor
LAnternor
LAnternor
LAnternor
LAnternor
LAnternor
LAnternor

Klubbat för:

1 000 SEK

2 000 SEK

LANTERNOR (2) tidigt 1900-talets första hälft, den ena märkt CMH Göteborg, koppar, glas och järn, höjd mellan ca 27-32 cm (själva lyktdelen)

Ingår i temaauktion "Nautica"

Bruks och åldersrelaterat slitage

759882

2020-04-12