Besticksservis silver 800 jugend

Klubbat för:

30 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

BESTICKSSERVIS, 134 delar, silver 800, jugend, 1900-talets första del, Tyskland, bestående av: 12 matgafflar, 12 matknivar med stålblad, 12 matskedar, 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 12 bordsskedar, 12 fiskgafflar, 12 fiskknivar, 12 teskedar, 12 moccaskedar, 1 par salladsbestick, 1 par uppläggningsbestick, 1 par raguskedar, 1 par smörslevar, soppslev, 1 par fiskuppläggningsbestick, tårtspade samt trancherbestick 1 par, silvervikt förutom knivar med stålblad ca 5300 g

Bruksslitage

759930

2020-04-09