Resebestick silver ätten Pereswetoff-Morath

Klubbat för:

650 SEK

Arviointi

1 200 SEK

Kuvaus

RESEBESTICK, 3 delar, silver, modell Olga, bestående av bordsgaffel, bordskniv samt bordssked, adliga ätten Pereswetoff-Morath No. 559, stämplade Edvard Emanuel Pettersson, Stockholm 1860, i originalschatull, längd 18-23 cm

Kuntoraportti

Monogram, slitage och skador

760032

Päivämäärä:

2020-04-09