Bordsur samt kandelabrar

Bordsur samt kandelabrar
Bordsur samt kandelabrar
Bordsur samt kandelabrar
Bordsur samt kandelabrar
Bordsur samt kandelabrar
Bordsur samt kandelabrar
Bordsur samt kandelabrar
Bordsur samt kandelabrar
Bordsur samt kandelabrar
Bordsur samt kandelabrar
Bordsur samt kandelabrar
Bordsur samt kandelabrar
Bordsur samt kandelabrar
Bordsur samt kandelabrar

Klubbat för:

3 400 SEK

2 000 SEK

BORDSUR samt KANDELABRAR (3) 1800-talets andra hälft, delvis förgylld brons, detaljer i bemålat porslin, nyckel finns, bordsurets höjd ca 42 cm

En ljusarm avbruten samt andra lagningar, glaset på urets baksida med spricka, hänkel på urnan av, urnan lagad, funktionen garanteras ej, bruks och åldersrelaterat slitage

760058

2020-04-13