Garderobsskåp

Garderobsskåp
Garderobsskåp
Garderobsskåp
Garderobsskåp
Garderobsskåp
Garderobsskåp

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

GARDEROBSSKÅP, jugend, tidigt 1900-tal, krön med skuren dekor, ovalt spegelglas, beslag i patinerad koppar, bemålat vitt, höjd ca 200, samt 88x61 cm

Senare bemålning, en list på ena kortsidan saknas, bruks och åldersrelaterat slitage, spricka på bakstycket

760113

2020-04-13